sobota, 23 listopada 2013

jak uszyć dekolt t-shirt'u

Witajcie:)

Pokażę Wam dzisiaj jak uszyć dekolt typowego t-shirtu. 


W szkole z projektowania konceptualnego zadali mi do domu zdekonstruowanie t-shirtu z zakupioną podobną dzianiną. Ma być to własny pomysł na dekonstrukcje a przy okazji nauczyłam się (choć nie musiałam jeszcze tego robić) szyć ten z pozoru trudny dekolt :)
Potrzebny nam będzie overlock i maszyna. Z racji, że jest to delikatna dzianina, potrzebne nam będą specjalne nici i igła (do maszyny):
No to jedziemy.  Wycinamy pasek z dzianiny o długości ok 40cm i szerokości 5cm, składamy na pół i zaprasowujemy. Następnie zszywamy  jedną krawędź overlockiem (uwaga! wcześniej należy ustawić odpowiedni ścieg do lekkiej dzianiny). Wycinamy na dzianinie w miejscu dekoltu zaokrąglenie i zaprasowujemy 8mm pod spód.

 

spinamy szpilkami, następnie zszywamy jedno ramię bluzki overlockiem.


 Zszywamy dekolt maszyną starannie przy brzegach:


Musicie uważać przy ramionach by równo zszyć całość.


Zamykamy dekolt i powinno nam wyjść tak:A co do mojej dekonstrukcji to wyszło trochę inaczej jak planowałam, ale bardzo podobnie:


2 komentarze:

  1. Fajnie wytłumaczone. Nie wygląda na trudne, ale może się mylę, bo dzianinkę nie szyje się łatwo. Wygląda na to, że ten pasek jest wycięty na prosto, tak? A później tak ładnie można go ułożyć na półokrgło?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję. Tak, ja szyłam na prosto i wyszło idealnie:) materiał się poddaje sam.

      Usuń

31 urodziny i walka o medal

Jak już wspomniałam prowadzę również kółko taneczne, nowy układ zaprezentowaliśmy na konkursie tanecznym (w dniu moich  31 urodzin). Przygo...